Semináře

Správní řízení očima správních soudů

Seminář s využitím množství praktických příkladů přinese celkový přehled o tom, jak probíhá správní řízení od samého počátku, přes odvolací řízení až po soudní přezkum správních rozhodnutí. Výklad se bude odvíjet od dostupné judikatury soudů.

Přestože to tak po přečtení správního řádu nemusí působit, správní řízení je plné různých úskalí. Mezi správními orgány a účastníky řízení vznikají nejasné situace, které mnohdy ústí až v řízení před soudem. Správní soudy jsou povolány k posouzení předestřených sporných situací a vzniká tak bohatá judikatura, jejíž znalost může zpětně vést ke zlepšení správních řízení.

Pro koho je seminář určený

Seminář je určen jak pro advokátky, advokáty, koncipientky a koncipienty, stejně jako pro zastupitelky, zastupitele, pracovnice a pracovníky správních úřadů či pro vlastnice a vlastníky nemovitostí.

Rámcový obsah semináře

Seminář s využitím množství praktických příkladů přinese celkový přehled o tom, jak probíhá správní řízení od samého počátku, přes odvolací řízení až po soudní přezkum správních rozhodnutí. Výklad se bude odvíjet od dostupné judikatury soudů a lektoři v něm budou věnovat pozornost zejména těmto otázkám:

  • Jaké jsou způsoby zahajování řízení? Je zahájení řízení nárokové?
  • Jak správně stanovit okruh účastníků? Čeho se mohou domáhat tzv. opomenutí účastníci (a jak)?
  • Jak probíhá ústní jednání a dokazování před správními orgány?
  • Jaké jsou náležitosti správních rozhodnutí?
  • Co jsou a k čemu slouží závazná stanoviska? Je možné se proti nim bránit?
  • Jak probíhá odvolací řízení a s čím se musí vypořádat nadřízený odvolací orgán?
  • Kdy lze správní orgán považovat za nečinný? A jak se proti nečinnosti účinně bránit?

Lektoři

Mgr. Vítězslav Dohnal – jako advokát se zabývá územním plánováním, stavebním právem a správním řízením již více než 15 let. Zastupuje vlastníky i samosprávy ve správních i soudních řízeních týkajících se územního rozvoje

Mgr. Zuzana Kadlecová – dlouholetá asistentka soudců na správním úseku, nyní externí spolupracovnice advokátní kanceláře

Forma semináře

On-line s využitím prostředí ZOOM

Délka semináře

3 hodiny

Cena a platba

  • 1600,- Kč bez DPH (1936,- Kč včetně DPH)
  • platí se na základě faktury, kterou obdrží všichni účastníci emailem v den konání akce
  • všichni přihlášení účastníci (včetně těch, kteří se nebudou moci účastnit) obdrží videozáznam z akce a podkladovou prezentaci

Přihlašování

On-line formulářem: https://forms.gle/6ptnaYkCo9Ef4Xp67

Kontakt

Mgr. Zuzana Kadlecová, tel.: 776 003 356, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.